STUDIO ALTA: DŮM ODPOČINKU

Rezidence

Deadline: 07/02/2023 - 19/02/2023

Pro rok 2023 otevírá Studio ALTA výzvu do dvou rezidenčních programů. Přestože  s přesunem do nové lokality Libeňského pivovaru nebudeme disponovat takovým množstvím studiových prostorů, zůstává v centru naší činnosti záměr zastřešovat mnohovrstevnaté praxe a podporovat jejich rozvoj. Znovu tak zveme umělce, umělkyně, kolektivy stejně jako naše kolegy a kolegyně z oblasti produkce, managementu, dramaturgie a technických profesí, aby se dočasně zabydleli v Domě výzkumu a Domě odpočinku.


DŮM ODPOČINKU

28. 4.–3. 5. 2023

Dům odpočinku jsou rezidenční lázně určené kolegům a kolegyním z uměleckého provozu, kteří cítí přetížení, tlak z nutnosti neustálé produkce, či jen hledají zónu klidu pro vlastní myšlenky. Dům odpočinku se může stát důvodem ke zpomalení, rekalibrace vlastní praxe, prostorem pro lenošení a péči, vakuem. Obsah rezidence není podmíněný žádným výstupem ani participací na jakýchkoliv aktivitách.

Hosté Domu odpočinku budou vybráni losem, jelikož nám, ani nikomu jinému, nepřísluší rozhodovat, kdo potřebuje odpočinek víc a kdo míň. Potřebujeme jej všichni. Náš prostor a prostředky určené Domu odpočinku bychom ale rádi věnovali tento rok především kolegům a kolegyním z uměleckého provozu. Do výběru tak budou přizváni pouze ti, kteří pracují (především či částečně) v oblasti produkce, dramaturgie, kurátorství, PR, technických a jiných podpůrných uměleckých profesí a působí (především či částečně) v nezávislém sektoru na území ČR.

Celkem budou vybráni dva hosté, přičemž minimálně jedno místo bude rezervované pro pracující mimo Prahu.

HARMONOGRAM
  • 19. 2. 2023 DEADLINE PŘIHLÁŠEK
  • 23. 2. 2023 Výsledky výzvy
  • 28.4.–3. 5. 2023 Rezidence
PODMÍNKY

Dům odpočinku zajistí:

  • prostor pro dva pracující z uměleckého provozu
  • honorář 6.000 Kč
  • ubytování v hotelu/apartmánu (i pro pražské účastníky, účastnice) a cestu
FORMULÁŘ

https://forms.gle/b1e8XTMTo9TJTt6L9

Q&A

14. 2. 2023 [17:00-18:00] Q&A zoom call, který zodpoví všechny vaše otázky.

KONTAKT
  • petr@altart.cz / kasiarova@altart.cz
  • +420 731 468 447
FINANČNÍ PODPORA

Rezidentní program Studia ALTA je v roce 2023 podpořen z Národního plánu obnovy z programu Rozvoj kompetencí pracovníků KKS: projekty mezinárodní umělecké a odborné spolupráce.

Další informace o rezidenčním domě najdete zde
Webové stránky rezidence

Přejít nahoru