Bohatická rychta

Kontakty
Adresy

Richard Němec,
goglmoglproduktion@gmail.com
+420606640043

Bohatická rychta
Bohatice č. ev. 01,
Bohatice, 47002

O MÍSTĚ:

  • Bohatická rychta je památkově chráněné historické stavení z roku 1768 na místě bývalé tvrze ze 13. století. Jde o nejjižnější výspu lužickosrbské lidové architektury na severu Čech. V roce 1972 byla současnými majiteli zachráněna před plánovanou demolicí a citlivě zrekonstruována. V současnosti nabízí prostor pro soustředěnou tvůrčí práci menším uměleckým týmům nebo jednotlivcům, kteří hledají silný genius loci na nečekaných místech. Nachází se na pomezí bývalého vojenského prostoru Ralsko a Máchova kraje, v blízkosti německých a polských hranic.

ATELIÉRY / ZKUŠEBNY:

  • Samotná chalupa disponuje prostory pro ubytování, stravování i pracovními ateliéry a vybavenou dílnou. K chalupě patří rozlehlá krásná zahrada skýtající soukromí.
  • Max. 7 osob, ideální pro jednotlivce nebo skupinu 2-6 lidí.

UBYTOVÁNÍ:

  • V chalupě, max. 7 osob, ideální pro jednotlivce nebo skupinu 2-6 lidí.

SLUŽBY:

  • Dle dohody možná polopenze (upřednostňujeme veganské stravování, ale výjimky možné), na místě neprofesionální domácí divadelní technika, k dispozici je též dílna.

SPECIFIKA:

  • Místo zatím nedisponuje zastřešeným prostorem určeným pro prezentaci divadelních děl, ale v těsné blízkosti chalupy se nachází open-air scéna, jíž je možné využít. Kromě toho správci místa mají ze svých předchozích uměleckých aktivit vytvořenou síť kontaktů na kulturní prostory v okolí, v nichž je po dojednání také možné prezentaci uskutečnit.

ROK ZALOŽENÍ:

První rezidence zde proběhly již v roce 1995, kdy se tomu ještě neříkalo rezidence.

 

Webové stránky rezidence

Přejít nahoru