BUBEC

Kontakty
Adresy

Petra Widžová,
petra@bubec.cz
+420 770 122 574

BUBEC
Tělovýchovná 748,
Praha 5 - Řeporyje, 15500

ART-IN-RES PRO UPRCHLÍKY:

  • Možnost ubytování pro: 3 osoby
  • Na období: 1. 4. – 10. 5. 2022
  • Podmínky: Jedná se o bezplatnou uměleckou rezidenci, prosíme o zaslání CV / portfolia a krátkého popisu zamýšleného projektu.

Emergency Art Residencies – Studio Bubec

Studio Bubec považuje za nezbytné vyjádřit solidaritu s ukrajinskými obyvateli prchajícími před válečným konfliktem a v rámci svých možností pomoci také jakožto umělecká instituce a nabídnout výtvarným umělcům, kteří byli aktuálně nuceni opustit své domovy, zázemí pro tvorbu a základní ubytování.

Pro tři ukrajinské umělce nyní nabízíme bezplatnou rezidenci ve Studiu Bubec v termínu 1. 4. – 10. 5. 2022 s možností zapojit se do aktivit Studia Bubec a následné prezentace vzniklých děl v rámci výstavy Pick’n’mix, která bude probíhat v září letošního roku. V

rámci rezidence získá umělec pracovní prostor, základní ubytování v areálu Studia a dle potřeby kurátorský, či technický support. Studio Bubec je vhodné pro práci v interiéru i exteriéru, také pro práci na sochách, velkoformátových dílech, práci s kovem, dřevem aj. Je vybaveno zdvižným zařízením do 3t.

Více informací: petra@bubec.cz

🟡🔵🟡🔵🟡

O MÍSTĚ:

  • Studia Bubec sídlí v pražských Řeporyjích a je to prostor vhodný, jak pro výtvarné práce, tak pro skupinová studijní soustředění. Studio je vybaveno základním nářadím a výrobním zařízením pro práci s kovem, dřevem, kamenem i ostatními materiály, včetně zdvihacích zařízení až do váhy 3t, je vhodné na tvorbu rozměrných instalací a děl. Studenti mohou také využívat k práci venkovní zpevněnou plochu na pozemku studia. Studio je situováno v blízkosti chráněného území Prokopské a Dalejské údolí a poskytuje klid k soustředěné práci. Centrum Prahy je však v dosahu městské hromadné dopravy za 30 minut. Studio je vybaveno šatnou, kuchyní a sociálním zařízením a nabízí ubytování.

ATELIÉRY / ZKUŠEBNY:

  • Kapacita je kolem 10ti umělců. Je zde dílna velmi dobře vybavena základním nářadím a výrobním zařízením pro práci s kovem, dřevem, kamenem i ostatními materiály, včetně zdvihacích zařízení až do váhy 3t, které je vhodné na tvorbu rozměrných instalací a děl.

UBYTOVÁNÍ:

  • Prostor na rezidence od ledna do prosince 2021 nabízíme studentům díky štědré podpoře Nadace Suška – Shameti bez rezidenčního poplatku.
  • Pro ostatní zájemce je cena nastavena na 4 týdny s ubytováním ve dvoulůžkovém pokoji 900 EU příplatek za jednolůžkový je 150 EU.

ROK ZALOŽENÍ:

2000

Webové stránky rezidence

Scroll to Top