BuranTeatr

Kontakty
Adresy

Simona Vaškovičová,
simona.vaskovicova@buranteatr.cz
+420 773 633 933

BuranTeatr
Kounicova 686/22,
Brno, 60200

Open Call - Výzva

CO.LABS: OPEN CALL NA LÉTO 2022

CO.LABS - zóna nezávislého umění vyhlašuje open call rezidenčních programů pro profesionální nezávislé tvůrce a tvůrkyně z oblasti performing arts na léto 2022. Přihlaste se do 28. listopadu 2021.

Deadline: 15/10/2021 - 28/10/2021

Detail Open Call výzvy

O MÍSTĚ:

  • BuranTeatr – divadlo a centrum současné nezávislé scénické tvorby v Brně – je tvůrčí platforma se zaměřením na novou činohru, fyzické divadlo a hraniční divadelní formy. Na nezávislé divadelní scéně působí od roku 2005, od roku 2010 je součástí brněnské nezávislé divadelní scény a sídlí v budově sokolského stadionu na Kounicově 20. Vedle divadla a premiér výrazných autorských inscenací se věnuje také pořádání workshopů z různých oblastí scénického umění vedených českými i zahraničními lektory. Kontinuálně se snaží o rozvíjení linie výtvarného umění a hudby. Od roku 2016 organizuje rezidenční pobyty pro tvůrce všech zmíněných oblastí živého umění. BuranTeatr je tvořen skupinou kreativních osobností, jejichž snahou je vytvářet dynamické a tvůrčí prostředí s otevřeným sdíleným prostorem, ve kterém je prolínání uměleckých druhů, žánrů, forem a názorů nutností. Programově se zaměřuje na podporu tvorby, tvůrců a vytváření komunity se zájmem o živé umění. Svoboda, aktivní dialog a kritické myšlení je neoddělitelnou součástí uměleckého i společenského života organizace. Rezidentům nabízíme tyto prostory: Workshopový sál (po kompletní rekonstrukci), Činoherní zkušebnu a Malou scénu (divadelní sál).

ATELIÉRY/ ZKUŠEBNY:

  • Workshopový sál – prostor o velikosti d12 x š4,5 x v4 metrů, taneční měkčený povrch (dřevěný rošt, mirelonová pěna 5mm, měkčený černý baletizol), sound systém, zázemí s kuchyňkou, WC, sprcha, denní světlo; kapacita max. 8-15 lidí (dle druhu aktivity).
  • Činoherní zkušebna – prostor o velikosti d7 x š7 x v2,5 metrů, baletizolovvá podlaha, black box- bez oken (odvětrávání vzduchotechnikou), kompletní dřevěné akustické obložení (lze využít jako nahrávací studio), klavír, sound systém, WC, sprcha; kapacita max. 2-8 lidí (dle druhu aktivity).
  • Malá scéna (divadelní sál) – prostor o velikosti d14 x š6,8 x v5 metrů, černá dřevěná podlaha (možnost černého baletizolu), sound systém, k dispozici herecká šatna, WC, sprcha, divadelní light systém, výborná akustika (lze využít jako nahrávací studio); kapacita max. 10-30 (dle druhu aktivity).

UBYTOVÁNÍ:

  • Nabízíme pouze prostory k tvorbě, nikoliv ubytování.

SLUŽBY:

  • Možnost výpůjčky světelné a zvukové techniky, dataprojektory (4x).

SPECIFIKA:

  • Krom velkých rezidencí pro tvůrce provozuje divadlo BuranTeatr celoročně projekt Otevřené rezidence, v rámci kterého nabízí umělcům různého zaměření, kteří se do projektu zaregistrují, možnost využít zdarma prostor Workshopového sálu a Činoherní zkušebny pro tréninky či zkoušení. Workshopový sál je prostor o velikosti 12 x 4,5 metrů s baletizolovou podlahou Činoherní zkušebna je komornější prostor s rozměry 6,8 x 6,35 x 2,8 metrů (černá baletizolová podlaha; prostor bez oken, odvětrávání vzduchotechnikou; kompletní dřevěné akustické obložení; klavír; sound systém). K dispozici budou dále židle, stůl a polštářky k sezení. Každou sobotu budou vypsány volné termíny na následující týden a registrovaní rezidenti si mohou rezervovat tolik času, kolik potřebují. Využívání prostoru Workshopového sálu a Činoherní zkušebny v rámci Otevřených rezidencí je možné pouze pro nekomerční účely. S dalšími pravidly využívání sálu budou rezidenti obeznámeni po registraci. V případě zájmu o registraci do projektu Otevřené rezidence v BuranTeatru zašlete, prosím, e-mail s informacemi o Vás, případně Vašem souboru (CV, portfolio apod.), na adresu simona.vaskovicova@buranteatr.cz a připojte několik vět o tom, jak a proč byste rádi prostor využívali.

ROK ZALOŽENÍ:

2016

Webové stránky rezidence

Scroll to Top