Městské divadlo Varnsdorf

Kontakty
Adresy

Martin Musílek,
reditel@divadlo.varnsdorf.cz
+420 728 106 159

Městské divadlo Varnsdorf
Partyzánů 1442,
Varnsdorf, 407 47

O MÍSTĚ:

  • Městské divadlo Varnsdorf se nachází v klidné části centra města Varnsdorf. Před divadlem se rozprostírá park, na nějž navazuje budova starokatolického kostela. Varnsdorf lze charakterizovat jako malebné postindustiální městečko, proto se zde nachází množství honosných vil a zároveň starých továren, velké množství dřevěných podstávkových domů a příroda je v dosahu několika minut chůze z města. Ze dvou třetin je město obklopeno sousedním Saskem. Výrazným prvkem je zde nádherně meandrující řeka Mandava, která propojuje mnoho měst a vesnic v Čechách a v Německu. Varnsdorf leží na okraji Lužických hor a zároveň v sousedství Národního parku České Švýcarsko.

ATELIÉRY / ZKUŠEBNY:

  • Divadelní budova disponuje sálem pro 449 návštěvníků, jevištěm 11 × 11 metrů s veškerým scénickým vybavením, šatnami a možností ubytování. Předsálí je možno využít jako „malý sál“ pro cca 50 návštěvníků. Prostor jeviště je plně vybaven technikou, k dispozici je 16 jevištních zdvihů a 6 kotevních bodů ve výšce 12 metrů (3 pevné, 3 otočné) k závěsné akrobacii. K dispozici máme baletizol, šedý nebo černý, promítací plátno, projektor, pianino a klavírní křídlo a další vybavení.
  • Parametry a technika zde: http://divadlo.varnsdorf.cz/cs/technicke-informace

UBYTOVÁNÍ:

  • Kapacita ubytování 10 osob. K dispozici jsou postele, lůžkoviny, skříně, spotřebiče k vaření a ohřevu potravin, lednice, kávovar, pračka a sušička prádla.

SLUŽBY:

  • Ke zkoušení je možné využít veškeré vybavení divadla. V okolí se nachází park (přímo před divadlem), les do deseti minut chůze, obchod s potravinami 2 minuty chůze, různé restaurace do pěti minut chůze, supermarkety do deseti minut chůze. Autobusová zastávka je vzdálená cca sedm minut pěšky, vlakové nádraží asi 15 minut pěšky. Ve Varnsdorfu se nachází krytý bazén s tobogánem, saunou a vířivkami, několik sportovišť.
  • K parkování je možné využít parkoviště před divadlem nebo uzavřený dvůr divadla.
  • Poskytujeme rezidenční pobyty v různých délkách, během divadelní sezóny spíše kratší (týden), mimo sezónu je možné se domluvit třeba i na celé léto.

ROK ZALOŽENÍ:

  • Budova stojí od 19. století a sloužila jako Spolkový dům, později byla upravena k divadelnímu provozu. Oficiálně bylo dnešní divadlo založeno v roce 1952.

Webové stránky rezidence

Přejít nahoru