ART-IN-RES / nový online portál rezidenčních míst v ČR

Nová síť z.s. vytvořila nový online portál rezidenčních míst ART-IN-RES, který je doplněný o rezidenční miniprogram!
Portál ART-IN-RES se zaměřuje na oblast divadla, tance, performance a nového cirkusu, s plánovaným rozšířením o další umělecké oblasti.

Rádi bychom, aby nabízel kompletní informace o rezidenčních místech a aktuálních výzvách, a byl vyhledávaným místem nejen pro umělce z ČR, ale i ze zahraničí.

Forma uměleckých rezidenčních pobytů je dnes již běžnou součástí přípravy uměleckých projektů po celém světě. Většina zemí disponuje online rozcestníkem, který by propojoval umělce s poskytovateli rezidenčních prostor a pobytů. V České republice však dosud tato možnost chyběla, pro vzniká tento online portál ART-IN-RES, který bude sloužit:  • umělcům hledajícím rezidenční pobyt
  • rezidenčním prostorům ke zveřejňování aktuální open callů
  • a jako vstupní brána pro zahraniční umělce a profesionály z oboru, kteří hledají základní informace o uměleckém provozu v ČR.

Součástí nabízených služeb portálu bude rovněž residenční mini-program, který umožní realizaci 2 residenčních pobytů v rámci sítě center zaregistrovaných na tomto portálu. Rezidenci budou moci získat individuální umělci i umělecké skupiny, přesně požadavky zveřejníme v otevřené výzvě, která bude vyhlášena při příležitosti spuštění portálu. Samozřejmostí je, že vybrané rezidence budou finančně podpořeny. A to jak na straně místa poskytujícího prostor, tak umělce / umělecké skupiny. Vycházíme z dobře zaběhlého modelu Visegradského rezidenčního programu, který Nová síť za Českou republiku spravuje.

Pokud na portálu vaše rezidenční místo chybí, zaregistrujte jej přes formulář ZDE.

Přejít nahoru