TŘEBOŇ 105 – OPEN CALL NA TVŮRČÍ REZIDENCI A VÝTVARNÝ HAPPENING

Galerie 105 v Třeboni vyhlašuje otevřenou výzvu pro výtvarné umělce, kteří by rádi byli součástí druhého ročníku výtvarného happeningu. Akce by se měla uskutečnit v rozmezí od 18. 8. do 1. 9. 2023 (termín, který preferujete, uveďte ve své žádosti) v historickém centru jihočeské Třeboně.

STREET ART PARK TŘEBOŇ 105

Smyslem našeho projektu je podpořit umění ve veřejném prostoru a zároveň dát mladým a začínajícím autorům příležitost vystavit dílo, které v rámci akce vznikne, v prostorách multifunkčního kulturního objektu Třeboň 105.

Autoři se ucházejí až o 4 denní tvůrčí rezidenční pobyt v Třeboni, během kterého budou mít čas a prostor pracovat na velkoformátovém banneru o rozměrech 6×2 m. Samotný happening bude probíhat pod širým nebem na některém z turisticky exponovaných míst v historickém centru města.

Autorům na základě jejich návrhu a rozpočtu, který je nedílnou součástí žádosti, garantujeme uhrazení výtvarných potřeb a materiálu pro jejich práci (banner, štětce, barvy apod.). Výsledné dílo bude vlastnictvím autora, který jej po dobu jednoho roku zapůjčí Spolku 105 v Třeboni za účelem vystavení v prostorách objektu.

VYBRANÝM AUTORŮM POSKYTNEME: 

  • až 4 denní tvůrčí pobyt v Třeboni
  • výtvarné potřeby a materiál (plátno nebo banner, štětce, barvy, spreje apod.)
  • možnost vystavit výsledné dílo v prostorách Galerie 105 (Třeboň 105) po dobu jednoho roku

PŘIHLÁŠENÍ:

  • Přihlášku naleznete zde.
  • Termín pro zaslání přihlášek: 31. 7. 2023

Případné dotazy posílejte na mail lucie.kukackova@trebon105.cz.

ZDROJ: TŘEBOŇ 105

Přejít nahoru