ART-IN-RES: O nás

O PROJEKTU

ART-IN-RES je online portál, který zprostředkovává informace o možnostech rezidenčních pobytů v oblasti performing arts.

Forma uměleckých rezidenčních pobytů je základní součástí přípravy uměleckých projektů po celé Evropě již desítky let. A proto většina zemí na světě má svůj rozcestník, který by propojoval umělce s poskytovateli rezidenčních prostor a pobytů. V České republice však dosud tato možnost chyběla. Proto jsme v Nové síti v roce 2020 vyvinuli tento online portál ART-IN-RES, který bude sloužit:

  • umělcům hledajícím rezidenční pobyt
  • rezidenčním prostorům ke zveřejňování aktuálních open callů
  • jako vstupní brána pro zahraniční umělce a profesionály z oboru, kteří hledají základní informace o uměleckém provozu v ČR

NOVÁ SÍŤ

GARANT PROJEKTU

Nová síť podporuje živé umění a spolupráci v kultuře. Jako otevřená kulturní organizace propojuje regiony ČR s Prahou i zahraničím, posiluje komunikaci mezi veřejnou správou a jednotlivými aktéry kulturního života, usiluje o decentralizaci, rozvoj a kultivaci občanské společnosti v ČR. Hlavními projekty Nové sítě jsou ČESKÝ KULTURNÍ NETWORK NOVÁ SÍŤ, festival nového divadla MALÁ INVENTURA, konference o spolupráci v kultuře CULTURE GET-TOGETHER a nový projekt na podporu rezidenčních pobytů ART-IN-RES.

PARTNEŘI PROJEKTU

KONTAKTY

TEREZA LACMANOVÁ

+420 773 153 741

terezalacmanova@novasit.cz

Scroll to Top