Art-In-Res: O nás

O PROJEKTU

ART-IN-RES je online portál, který zprostředkovává informace o možnostech rezidenčních pobytů v oblasti performing arts.

Forma uměleckých rezidenčních pobytů je základní součástí přípravy uměleckých projektů po celé Evropě již desítky let. A proto většina zemí na světě má svůj rozcestník, který by propojoval umělce s poskytovately rezidenčních prostor a pobytů. V České republice však dosud tato možnost chyběla. Proto jsme v Nové síti v roce 2020 vyvinuli tento online portál ART-IN-RES, který bude sloužit:
umělcům hledajícím rezidenční pobyt
rezidenčním prostorům ke zveřejňování aktuální open callů
a jako vstupní brána pro zahraniční umělce a profesionály z oboru, kteří hledají základní informace o uměleckém provozu v ČR.


NOVÁ SÍŤ

GARANT PROJEKTU

Nová síť podporuje živé umění a spolupráci v kultuře. Jako otevřená kulturní organizace propojuje regiony ČR s Prahou i zahraničím, posiluje komunikaci mezi veřejnou správou a jednotlivými aktéry kulturního života, usiluje o decentralizaci, rozvoj a kultivaci občanské společnosti v ČR. Hlavními projekty Nové sítě jsou ČESKÝ KULTURNÍ NETWORK NOVÁ SÍŤ, festival nového divadla MALÁ INVENTURA, komunikační platforma mezi Prahou a Berlínem PRALIN a nový projekt na podporu rezidenčních pobytů ART-IN-RES.

KONTAKTY

MAGDALENA ŠPAČKOVÁ
+420 775 117 000
magdalenaspackova@novasit.cz

Scroll to Top