ART-IN-RES: O nás

O PROJEKTU

ART-IN-RES je online portál, který zprostředkovává informace o možnostech rezidenčních pobytů v oblasti performing arts.

Forma tvůrčích rezidenčních pobytů je základní součástí přípravy uměleckých projektů po celé Evropě již desítky let. A proto většina zemí na světě má svůj rozcestník, který by propojoval umělce s poskytovateli rezidenčních prostor a pobytů. V České republice však dosud tato možnost chyběla. Proto jsme v Nové síti v roce 2020 vyvinuli tento online portál ART-IN-RES, který slouží:

  • umělcům a umělkyním hledajícím rezidenční pobyt
  • hostícím organizacím ke zveřejňování aktuálních otevřených výzev
  • jako vstupní brána pro zahraniční umělce a profesionály z oboru, kteří hledají základní informace o uměleckém provozu v ČR

NOVÁ SÍŤ

GARANT PROJEKTU

Nová síť je servisní organizace, která podporuje živé umění a otevřenou kulturu. Aktivně vytváří příležitosti pro spolupráci mezi regiony, Prahou i zahraničím, posiluje komunikaci mezi jednotlivými aktéry kulturního života a veřejnou správou, usiluje o decentralizaci, rozvoj a kultivaci občanské společnosti v ČR. Mezi hlavní projekty Nové sítě patří ČESKÝ KULTURNÍ NETWORK NOVÁ SÍŤ, festival nového divadla MALÁ INVENTURA, konference o spolupráci v kultuře CULTURE GET-TOGETHER a program na podporu tvůrčích rezidenčních pobytů ART-IN-RES.

PARTNEŘI PROJEKTU


KONTAKTY

TEREZA LACMANOVÁ

+420 773 153 741

terezalacmanova@novasit.cz

Přejít na začátek