OPEN CALL: 4. REZIDENCE V TEPU39

Přihlaste se do čtvrtého open callu tepu39, vybíráme 2 projekty na období listopad-prosinec.

O CO JDE?

OPEN CALL: 4. REZIDENCE V TEPU39 je čtvrtá ze série 4 plánovaných výzev pro rok 2021.

Naším cílem je podporovat zejména začínající profesionální umělce na poli fyzického, mimického a tanečního divadla, tance, performance a tomu blízkých nonverbálních žánrů. Chceme poskytnout zázemí umělcům, kteří ještě nemají dlouhodobou podporu, zpracovávají aktuální téma, které by čekáním na podporu ztratilo naléhavost, nebo hledají nové směřování v tvorbě bez nutného výstupu.

KDO JSME?

Tep39 je pohybové studio, které vzniklo v květnu 2020 v prostoru39, DIY oživeném domě v Praze na Žižkově, poskytujícím zázemí kultuře mnoha žánrů. Provozují ho společně Kachní spolek a prostor39.

CO NABÍZÍME:
  • 40 hodin zkoušení během listopadu a prosince, které lze využít v podobě intenzivní rezidence i pravidelného zkoušení. Konkrétní data a časy si s vybranými umělci závazně domluvíme v první polovině října.
  • prostor studia tep39, vybavený baletizolem, zrcadly, základním zvukem, chill out zónou
  • vedený feedback po prezentaci výstupu/work in progress v tepu39 (Po domluvě je možné zprostředkovat či poskytnout feedback i v průběhu rezidence.)
  • rezidentům neposkytujeme ubytování ani nehradíme cestu
  • POZOR!!! V listopadu a prosinci bude v tepu39 chladno, zejména od podlahy. Je třeba s tím počítat, rezidence je tedy vhodná hlavně a pohybovou část tvorby. Pro teoretickou přípravu můžete využít kavárnu.
KOMU TO NABÍZÍME:

Cílovou skupinou jsou zejména mladí umělci v začátcích jejich kariéry a ti, kteří hledají nové formy/cesty. Cílíme na tvůrce, kteří potřebují prostor pro svůj výzkum a hledají směřování své tvorby, ať jde o tanečníky, performery, mimy či jiné umělce činné na poli pohybového divadla. Budeme upřednostňovat projekty a tvůrce, kteří nemají dlouhodobou podporu a/nebo reagují na aktuální témata.

CO POŽADUJEME:
  • výstup či work in progress o délce 10-30 min pro odbornou veřejnost

(Není třeba připravit jevištní tvar, stačí krátký výstup a představení nasbíraného materiálu. Chceme podpořit nejen umělce, kteří připravují představení, ale i research samotný, hledání nových autentických forem apod. bez nutnosti výsledku.)

  • v případě dalšího života projektu uvádět tep39 a prostor39 jako partnery projektu
JAK SE PŘIHLÁSIT:

Vyplněný formulář pošlete do 30. září, výsledky vyhlásíme do 8. října

  • vyplňte ONLINE FORMULÁŘ
  • přiložte vaše CV / životopis
  • pošlete nám VIDEO o délce MAX 5 min, KTERÉ BUDE OBSAHOVAT 2 ČÁSTI – VAŠE PŘEDSTAVENÍ A VIDEOMATERIÁL (podrobnosti VIZ odkaz níže)
VÍCE INFORMACÍ:

Více o open callu a formě videa naleznete ZDE

Na projekty, které přijdou po uzávěrce či nesplní kritéria open callu nebude brán zřetel.

Rezidenční program byl podpořen Ministerstvem kultury ČR.

KONTAKT:

V případě dotazů se obraťte na Jakuba: info@tep39.cz , 777 947 430

ZDROJ: TEP39

Přejít nahoru