REZI.DANCE: A-I-R 2024

Rezidence

Deadline: 10/08/2023 - 10/09/2023

A-I-R / KMENOVÝ PROGRAM REZI.DANCE

REZI.DANCE v lese z. s. vypisuje OPEN CALL na rok 2024 v rezidenčním programu A-I-R 24.

Již sedmým rokem vypisujeme OPEN CALL na umělecké projekty, které kladou důraz na kvalitní a dlouhodobou research a chtějí se hluboce ponořit do svého uměleckého rozvoje.

Hledáme projekty/umělce, kteří zkoumají umění jako nástroj k reflexi současné situace. Jako umělecký rezidenční dům sídlící na venkově v jedinečném prostředí jižních Čech, v srdci staré krajiny Doudlebska, povzbuzujeme umělce, aby čerpali inspiraci z místa a využívali samotu (a přítomnost), kterou naše okolní prostředí poskytuje. REZI.DANCE umožňuje všem umělcům vstoupit do pohlcujícího prostoru tvorby, aby se umělecký proces mohl rozvíjet a prosperovat.  Podporujeme a vítáme zapojení místních obyvatel a obce Komařice do kreativních procesů a uměleckých intervencí.

cara

MOŽNOSTI:

Nabízíme umělecké rezidence v těchto kategoriích a uvedené časové dotaci:

INKUBÁTOR
 • 6 uměleckých rezidencí // ideální délka rezidence 10 dní.  Projekty, které jsou na úplném začátku výzkumu, rezidence je počátečním vstupem do projektu.
GO, HONEY, GO!
 • 7 rezidenčních pobytů // ideální délka rezidence 12 dní. Projekty, které jsou v již procesu dlouohodobé research, jsou ve fázi zpracovávání již získaného materiálu.
KULTURNÍ WELLNESS 
 • 5 rezidenčních pobytů // ideální délka rezidence 3 – 5 dní. Pro kulturní organizace, které potřebují intenzivní čas na setkání – organizační změny v organizaci, stěhování do nových prostor, přípravy festivalů.
HLAVA V KOMA
 • 2 rezidenční pobyty // ideální délka rezidence 14 dní.  Akademická rezidence, překladatelské počiny textů, psaní odborné taneční literatury.
TĚLESO V KRAJI
 • 1 rezidenční pobyt // ideální délka rezidence 3 – 4 týdny. Umělecká rezidence na pomezí land artu, site specific performance, architektury a skrz tyto formy komunitní práce s veřejností. Výsledné dílo bude prezentováno na slavnosti Sklizeň v roce 2025. REZI.DANCE je koproducentem projektu a vybraný umělec/skupina dostane honorář 30.000,- . U této kategorie nepožadujeme níže uvedenou finanční spoluúčast.
rezi-holkavesvetru-1000

DŮLEŽITÉ INFO: 

Aby bylo dosaženo maximální podpory a tvůrčí svobody, tým REZI.DANCE poskytuje veškerou produkční podporu.  Jsme zde, abychom vám pomohli s jakýmikoli logistickými, technickými otázkami ale též s produkcí, dramaturgií a dalšími uměleckými otázkami, které vyvstanou podle potřeby. Svou roli v rezidenci vnímáme jako podporovatelé celého tvůrčího procesu.

Prezentace výsledků uměleckých rezidencí není vyžadována. V případě zájmu ze strany umělců prezentovat svůj výzkum veřejnosti, tým REZI.DANCE zajistí diváky a bude asistovat při hledání místa na prezentaci. Tyto požadavky řešíme případ od případu.

Jsme umělecký rezidenční dům, který je children friendly, čas od času tedy poskytujeme prostor umělcům s dětmi.

FINANČNÍ SPOLUÚČAST

Spolek REZI.DANCE pokrývá většinové náklady na ubytování rezidentů a prostory na zkoušení. Jelikož je ale rezidenční program A-I-R dotovaný z veřejných zdrojů pouze částečně,  tak se námi vybraní rezidenti podílejí na celkových nákladech tvůrčího pobytu symbolickou ale pro chod REZI.DANCE důležitou částkou:

 • ubytování – 1 osoba / noc : 75,- ( 3 EUR)
 • taneční ateliér – 1 den: 225,- ( 9 EUR ) –  v případě, že se o sál dělíte s jinou rezidencí, částka je pro jednu rezidenci 115,-.
STRAVA

Stravu a dopravu si rezidenti hradí z vlastních zdrojů – na REZI.DANCE je vybavená kuchyně, v místě je krám s regionálními potraviny, v okolí 10 km několik výborných restaurací.

DOPRAVA

Do Komařic jezdí pravidelná autobusová linka z Českých Budějovic. V případě nutnosti je též možné jet z ČB vlakem do Trocnova či autobusem do Strážkovic. Z těchto zastávek je možné po předchozí domluvě s námi zajistit vyzvednutí. Info o spojích zde: www.idos.cz .

Rezi-holka-na-podiu-1

 

Rezidenční dům POD JAVORY se nachází na jihu Čech, v Komařicích.  Nehledejte nás přímo v lese ale na návsi, která je ovšem 5 minut od lesa. Rezidenční dům je bývalý statek, s uzavřeným dvorem, v blízkosti lesa, luk, hájů a rybníků.

Další informace o rezidenčním domě najdete zde >>.

cara

PŘIHLAŠOVÁNÍ: 

POŽADUJEME
 • popis projektu – min. jedna A4
 • motivační dopis – proč byste rádi tvořili právě v Komařicích?
 • CV
DEADLINE

Požadované dokumenty prosím zasílejte do: 10. 9. 2023 na: vlese@rezi.dance

VÝBĚROVÁ KOMISE
 • Adriana Světíková – ředitelka Nové sítě z. s.
 • Jaro Viňarský – tanečník, performer, ředitel SKOK z. s.
 • Markéta Málková – ředitelka REZI.DANCE v lese z. s.

Profily členů výběrové komise >>

Výsledky OPEN CALLu budou zveřejněny v ŘÍJNU 2023.


V případě, že byste se nevešli do vybraných kategorií a nebo váš projekt nebyl vybrán, a stejně byste rádi přijeli tvořit do REZI.DANCE, je možné si náš prostor pronajmout.

Pro více info prosím volejte či pište: Markétě – +420 733 722 130/ vlese@rezi.dance

Děkujeme a již nyní se těšíme!!

kolocara

Další informace o rezidenčním domě najdete zde
Webové stránky rezidence

Přejít nahoru