KD Mlejn

Kontakty
Adresy

Šárka Pavelková,
divadlo.mlejn@gmail.com
+420 774 591 759

KD Mlejn
Kovářova 1615/4 ,
Praha 5 – Stodůlky, 155 00

O MÍSTĚ:

  • KD Mlejn se dlouhodobě věnuje tvorbě mladých novocirkusových umělců, které podopruje od dob rekonstrukce budovy v roce 2009.
  • Od roku 2022 vyhlašuje rezidence v oblasti divadla, tance i multižánrových inscenačních projektů, na které zareagovalo již mnoho mladých tvůrců a souborů, kteří však nedisponovali ani finančním a ani produkčně-technickým zázemím ke svým projektům. V roce 2023 také zahájilo spolupráci s ProFitArt, z.s. a přizvalo pět mladých tanečních umělců žijících v Německu. V letošním roce je v plánu rezidence španělské Wonderground company.
  • Rezidence se vyhlašují dvakrát ročně, a jsou zakončeny buď work-in-progress nebo dle vzájemné dohody premiérou. Vybraní rezidenti z minulých let zde: https://mlejn.cz/rezidence/ KD Mlejn v minulém roce nabídnul některým umělcům koprodukční spolupráci a vzniklé inscenace si nechal na svém repertoáru (např. A. Liga, Dočasná company).

ATELIÉRY / ZKUŠEBNY:

UBYTOVÁNÍ:

  • Možnosti ubytování přímo v KD Mlejn pro 2 maximálně 3 lidi, dle dohody. V blízkosti také pensiony, se kterými dlouhodobě spolupracujeme.

ROK ZALOŽENÍ:

2015

Webové stránky rezidence

Přejít nahoru