UFFO

Kontakty
Adresy

Zuzana Jindrová,
jindrova@uffo.cz
+420 739 471 380

UFFO
náměstí Republiky 999,
Trutnov, 541 01

O MÍSTĚ:

  • UFFO je technicky a kreativně unikátní a z řady pohledů exkluzivní polyfunkční kulturní prostor. Díky své variabilitě, architektonickému pojetí a rovněž například bezbariérovému přístupu je vhodný pro pořádání nejrůznějších typů akcí. Primárně je samozřejmě divadlem a místem pro kulturní akce a tvorbu umění, rovněž ale společenským, kongresovým, konferenčním, výstavním sálem, místem pro školení, semináře, prezentační akce firem, ale třeba i akce sportovní.

ATELIÉRY / ZKUŠEBNY:

  • UFFO disponuje sálem o celkové rozloze 848 m2, zrcadlovým sálem o rozloze 139 m2 s možností jeho rozdělení na dva nezávislé menší prostory s oddělenými vchody a dvěma kavárnami o velikostech 103 m2. Součástí budovy je i transparentní galerijní prostor využívaný primárně pro současné výtvarné umění, ale nabízející i tvorbu v oblasti propojování uměleckých žánrů. Hlavní sál lze díky multifunkčnosti UFFA uspořádat v pěti základních variantách – divadlo, koncert, aréna, ples, kongres.

  • Technické vybavení: Vybavení budovy je na vysoké úrovni a řadí se k nejlépe vybaveným sálům v ČR. Ze zvukové techniky nabízí jako první prostor v ČR nejmodernější imerzivní zvukový systém firmy L-Acoustics L-ISA, doprovázený velkým množstvím mobilních zvukových systémů, odposlechových a vykrývacích reproboxů včetně bohatého příslušenství téže značky. K odbavení zvukového signálu slouží tří mixážní konzole značky DiGiCo (SD12, SD9, S31) se stageboxy o celkovém počtu 128 vstupů a 64 výstupů s páteřní audio sítí Dante. Soubor zvukové techniky doplňuje adekvátní množství bezdrátových mikrofonů Shure ULX-D, drátových mikrofonů, kabeláže a ostatního příslušenství.

  • Světelná technika je zastoupena řídícím pultem ChamsysMQ500M včetně externího wingu, případně záložní konzolí GrandMA. Dimmerový systém zastupuje celkem 132 stmívatelných kanálů, více než 140 konvenčních světel, inteligentní otočné hlavy a další efektová a dekorační světla. Díky spolupráci s technickými partnery Uffa je možné stávající technický park razantně navýšit na odbavení prakticky jakékoliv audiovizuální show.

  • Projekční vybavení zastupují videoprojektory se svítivostí od 3 500 do 10 000 ANSI. Projekční plátna až do velikosti 10 × 4 m.

  • Střešní konstrukce je vhodná pro představení využívající závěsné body. Ty jsou rovnoměrně rozmístěné po celém stropním rastru. Závěsné body doplňuje 26 bodových tahů, které jsou posuvné po pevně daných drahách ve střešní konstrukci. Každý motor je s nosností 250 kg se specifikací D8+. Systém dále obsahuje 4 mobilní motory o jednotlivé nosnosti 500 kg včetně příslušenství, kontroleru a potřebné kabeláže.

  • UFFO disponuje též mobilním podlahovým systémem zn. Tuchler o celkové ploše až 240 m2.

  • Dále je možné využít baletizoly černé, šedé a bílé barvy či standardní světlou dřevěnou podlahu.

UBYTOVÁNÍ:

  • Přístup k rezidenci je vždy individuální, jiná je situace s americkými, jiná s francouzskými, jiná s českými soubory. Teoretická možnost ubytování i stravování existuje, ale vždy je to o jednání o dané koprodukci.

SPECIFIKA:

  • Už samotné zapůjčení prostoru a technický support zahrnující poskytnutí v současnosti špičkové zvukové, světelné i jiné techniky, který je opět o koprodukčním jednání, ale bývá prakticky vždy, poskytne souboru více benefitů než ve většině jiných divadel či rezidenčních prostorů. Parkování je možné v podzemních garážích UFFA, nákladní vozy za Uffem.

ROK ZALOŽENÍ:

2010

Webové stránky rezidence

Přejít nahoru