UFFO

Kontakty
Adresy

Zuzana Jindrová,
jindrova@uffo.cz
+420 739 471 380

UFFO
náměstí Republiky 999,
Trutnov, 541 01

O MÍSTĚ:

  • UFFO je technicky a kreativně unikátní a z řady pohledů exkluzivní polyfunkční kulturní prostor, jenž je díky své variabilitě, architektonickému pojetí reflektujícímu současné aktuální kreativní trendy, a rovněž například bezbariérovému přístupu vhodný pro pořádání nejrůznějších typů akcí. Primárně je samozřejmě divadlem a místem pro kulturní akce a tvorbu umění, rovněž ale společenským, kongresovým, konferenčním, výstavním, sálem, místem pro školení, semináře, prezentační akce firem, ale třeba i akce sportovní.

ATELIÉRY/ ZKUŠEBNY:

  • UFFO disponuje sálem o celkové rozloze 848 m2, zrcadlovým sálem o rozloze 139 m2 a dvěma kavárnami o velikostech 103 m2. Součástí budovy je i transparentní galerijní prostor využívaný primárně pro současné výtvarné umění, ale nabízející i tvorbu v oblasti propojování uměleckých žánrů. Hlavní sál lze díky multifunkčnosti UFFA uspořádat v pěti základních variantách – divadlo, koncert, aréna, ples, kongres.
  • Technické vybavení: Ze zvukové techniky je v UFFU k dispozici zvukový systém L-Acoustics včetně odposlechových reproboxů a příslušenství v podobě riggingu pro jejich zavěšování, digitální mixážní konzole DiGiCo, nejvyšší řada digitálních bezdrátových mikrofonů Shure včetně bohatého příslušenství. Ze světelné techniky pak 120 stmívaných kanálů, více než 140 ks konvenčních světel, inteligentní otočné hlavy, světelné pulty Chamsys a MAlighting. Projekční vybavení zahrnuje projektory s výkonem do 10000 ANSI zn. Sanyo a Acer. Projekční plátna do rozměru 600 x 450 cm. Stropní konstrukce obsahuje mnoho závěsných bodů použitelných pro potřeby představení, dále 26 ks pojízdných motorů o jmenovité nosnosti až 250 kg. K dispozici jsou také další mobilní motory s nosností 500 kg a certifikací D8+. UFFO je rovněž vybaveno podlahovými systémy zn. Tuchler ve standardních rozměrech 2 x 1 m, tak i v atypických dílech. Vykrytí podlahy baletizoly v černé, šedé či bílé barvě. Na vyžádání je možné rozšíření zvukového systému, množství inteligentních světel, truss konstrukcí či podlahových dílů. V dohledné době je v plánu pořízení nového immersivního zvukového systému včetně surround a delay reproboxů a dalšího zvukového pultu.

UBYTOVÁNÍ:

  • Přístup k rezidenci je vždy individuální, jiná je situace s americkými, jiná s francouzskými, jiná s českými soubory. Teoretická možnost ubytování i stravování existuje, ale vždy je to o jednání o dané koprodukci. Už samotné zapůjčení prostoru a technický support zahrnující poskytnutí v současnosti špičkové zvukové, světelné i jiné techniky, který je opět o koprodukčním jednání, ale bývá prakticky vždy, poskytne souboru více benefitů než ve většině jiných divadel či rezidenčních prostorů. Parkování je možné v podzemních garážích UFFA, nákladní vozy za Uffem.

ROK ZALOŽENÍ:

2010

 

Webové stránky rezidence

Scroll to Top