ČESKO-NORSKÝ REZIDENČNÍ PROGRAM

ČESKO-NORSKÝ REZIDENČNÍ PROGRAM

V dubnu se uskuteční 5 rezidenčních pobytů v rámci česko-norské spolupráce. Na programové období 2021/2022 otevřela Nová síť společně s partnerskou organizací Surnadal Billag program podpory rezidenčních pobytů, který je určen pro umělecké a kulturní manažerské týmy z České republiky a Norska. Rezidenční program vznikl v rámci projektu Český kulturní network Nová síť podpořeného Fondy EHP.

Pro žadatelky*žadatele z Norska byla podpora určena na rezidenční pobyt v ČR ve vybraných rezidenčních centrech v rámci platformy www.artinres.cz. České umělecké a manažerské týmy realizují rezidence v norském rezidenčním centru Surnadal Billag

Program uměleckých rezidencí je zaměřený na podporu kreativního procesu a vznik nových projektů v oblasti performativního umění se zvláštní pozorností na projekty na pomezí divadla, tance, performance a výtvarného umění. Program manažerských rezidencí podporuje týmy, které se věnují tématu rozvoje kultury v regionech, a je určený na posilování kapacit a sdílení know-how s partnerskou organizací.

Do rezidenčního programu se ve dvou kolové výzvě přihlásilo 14 žadatelů z Norska a 23 projektů z ČR. Převažoval zájem o umělecké rezidence – přihlásilo se 31 uměleckých a 6 manažerských projektů. 

PODPORU V RÁMCI ČESKO-NORSKÉHO REZIDENČNÍHO PROGRAMU ZÍSKALI:

MANAŽERSKÉ REZIDENCE
  • Manažerský tým – Markéta Málková, Aleš Hrdlička, Jan Kunze, Martin Musílek / rezidence Surnadal Billag
  • Manažerský týmCO.LABS: Juraj Augustín, Simona Augustín, Klaudia Klembarová, Alexandra Bolfová / rezidence Surnadal Billag
UMĚLECKÉ REZIDENCE

Na podzim roku 2021 proběhla první manažerská rezidence členů Českého kulturního networku Nová síť v Norsku. Manažerský tým nasbíral mnoho zážitků a vjemů, podnikl setkání s manažery norských kulturních organizací a v rámci rezidence se věnoval přípravě konceptu nového tanečně-výtvarného projektu. Ostatní rezidence se budou konat během dubna 2022 v Norsku, Komařicích, Žďáru nad Sázavou a v Brně.

Ředitel rezidenčního domu Surnadal Billag, emeritní profesor, Jon Arne Mogstad, foto: Jan Kunze
Ateliér rezidenčního centra Surnadal Billag, foto: Jan Kunze
Umění na rozeklaném norském pobřeží, foto: Jan Kunze

Česko-norský rezidenční program je podpořen Fondy EHP (2014-2021). 

Úvodní fotografie: Manažerský tým – Martin Musílek, Markéta Málková, Jan Kunze, Aleš Hrdlička, foto: Martin Musílek

Přejít nahoru