OPEN CALL: 7. REZIDENCE V TEPU39

Přihlašte se do sedmého open callu tepu39, vybíráme 3 projekty! Tentokrát půjde o LETNÍ SPECIÁL, každý bude mít non-stop týden zkoušení během července-srpna, veškerou scénografii apod. můžete tedy nechávat v prostoru!

O CO JDE?

OPEN CALL: 7. REZIDENCE V TEPU39 je celkově sedmá, v roce 2022 třetí ze série 5ti plánovaných výzev.

Naším cílem je podporovat zejména začínající profesionální umělce na poli fyzického, mimického a tanečního divadla, tance, performance a tomu blízkých nonverbálních žánrů. Chceme poskytnout zázemí umělcům, kteří ještě nemají dlouhodobou podporu, zpracovávají aktuální téma, které by čekáním na podporu ztratilo naléhavost, nebo hledají nové směřování v tvorbě bez nutného výstupu..

KDO JSME?

Tep39 je pohybové studio, které vzniklo v květnu 2020 v prostoru39, DIY oživeném domě v Praze na Žižkově poskytujícím zázemí kultuře mnoha žánrů. Provozují ho společně Kachní spolek a prostor39.

CO NABÍZÍME:

 • Intentizivní týdenní non-stop zkoušení během července a srpna. Budete mít celý prostor jen pro sebe, můžete si nechat vytahané kostýmy, rekvizity, atd.
 • Prostor studia tep39, vybavený baletizolem, zrcadly, základním zvukem, chill out zónou.
 • Vedený feedback po prezentaci výstupu/work in progress v tepu39. (Po domluvě je možné zprostředkovat či poskytnout feedback i v průběhu rezidence.)
 • Rezidentům neposkytujeme ubytování ani nehradíme cestu

KOMU TO NABÍZÍME:

Cílovou skupinou jsou zejména mladí umělci v začátcích jejich kariéry a ti, kteří hledají nové formy/cesty. Cílíme na tvůrce, kteří potřebují prostor pro svůj výzkum a hledají směřování své tvorby, ať jde o tanečníky, performery, mimy či jiné umělce činné na poli pohybového divadla. Budeme upřednostňovat projekty a tvůrce, kteří nemají dlouhodobou podporu a/nebo reagují na aktuální témata.

CO POŽADUJEME:

 • výstup či work in progress o délce 10-30min pro odbornou veřejnost

(Není třeba připravit jevištní tvar, stačí krátký výstup a představení nasbíraného materiálu. Chceme podpořit nejen umělce, kteří připravují představení, ale i research samotný, hledání nových autentických forem apod. bez nutnosti výsledku.)

 • WIP bude termínově někdy na konci rezidence
 • v případě dalšího života projektu uvádět tep39 a prostor39 jako partnery projektu

JAK SE PŘIHLÁSIT:

Vyplněný formulář pošlete do 10.5. výsledky vyhlásíme do 15.5.

 • vyplňte ONLINE FORMULÁŘ
 • vyberte všechny termín/y, kde byste mohli/chtěli zkoušet
 • přiložte vaše CV / životopis
 • pošlete nám VIDEO o délce MAX 5 min, KTERÉ BUDE OBSAHOVAT 2 ČÁSTI – VAŠE PŘEDSTAVENÍ A VIDEOMATERIÁL (podrobnosti VIZ odkaz níže)
VÍCE INFORMACÍ:

Více o open callu a formě videa naleznete ZDE.

Na projekty, které přijdou po uzávěrce či nesplní kritéria open callu nebude brán zřetel.

Rezidenční program byl podpořen Městskou částí Praha 3, hlavním městem Praha, Ministerstvem kultury ČR, Státním fondem kultury.

KONTAKT:

V případě dotazů se obraťte na Jakuba: info@tep39.cz, 777 947 430.

ZDROJ: TEP39

Přejít nahoru