Comoedien-Haus Kuks

Kontakty
Adresy

Kateřina Bohadlová,
katerina@theatrum-kuks.cz
+420 777 566 572

Comoedien-Haus Kuks
Kuks 53,
Kuks, 54443

O MÍSTĚ:

  • Nabízíme rezidenci v Comoedien-Hausu v obci Kuks. Barokní areál Kuks na obou březích Labe s nezaměnitelným geniem loci má bohatou kulturní historii. Na začátku 18. století byly kukské lázně evropským centrem umění, kultury a společenského života. Comoedien-Haus je bývalá stodola v zástavbě obce upravená na jednoduché divadlo. V divadle našla svůj domov Galerie loutek Jiřího Nachlingera, řezaných marionet inspirovaných Braunovými sochami.

ATELIÉRY / ZKUŠEBNY:

  • Rozměry dřevěného jeviště Comoedien-Hausu jsou 8 m (š.) × 4 m (h.) × 30 cm (v). Na boku hlediště (8 m š., 8 m hloubka, pískovcová dlažba) je umístěno „divadlo v divadle“, replika barokního vozu Carro commediale, které slouží jako další (loutková) scéna. Kapacita prostoru je cca. 5 umělců. Prostor je vybaven vzduchotechnikou, k dispozici je projektor s plátnem. Při rezidenci lze využít také zahradu a sklepení Rentzova muzea barokního tisku 2 min pěšky od Comoedien-Hausu.

UBYTOVÁNÍ:

  • V patře Comoedien-Hausu se nachází jednoduché ubytování (karimatka, spacák) se sprchou, WC a malou kuchyňkou se dřezem. Okno směřuje pouze do prostor divadla. Kapacita je 5 osob.
  • Ubytování lze také zajistit ve dvou apartmánech pro celkem 5 osob v blízkosti Comoedien-Hausu.

SPECIFIKA:

  • V současné době je možné rezidenční pobyt realizovat v omezené míře – po individuální domluvě v sezóně od května do září, a to ve všední dny od pondělí do čtvrtka. 
  • Comoedien-Haus se nachází v zástavbě obce Kuks v těsné blízkosti rodinných domků. Je proto nutné dodržovat hlukové limity.

ROK ZALOŽENÍ:

2020

Webové stránky rezidence

Přejít nahoru