DIOD

Kontakty
Adresy

Adam Hruška,
adam.hruska@diod.cz
+420 734 586 402

DIOD
Tyršova 12,
Jihlava, 586 01

O MÍSTĚ:

  • Relativně nový prostor pro nezávislé projekty vznikl v rekonstruované budově Sokola v Jihlavě, své dveře otevřel poprvé 1. dubna 2011. Jako kulturní centrum v regionu Vysočina nabízíme technicky dobře vybavený black box, jehož prostorové a kapacitní dispozice se mohou přizpůsobit zadání. Dramaturgie divadla je otevřená a nabízí realizaci uměleckých i společenských projektů regionálních tvůrců a organizátorů. Zároveň však uvádíme činoherní i taneční projekty z celé republiky a rozšiřujeme tak povědomí o současném umění v tomto regionu. DIOD má ambici stát se centrem, kde probíhá živá komunikace o společenských a uměleckých otázkách, kde se naplňuje obsah komunitního života a hodnot občanské společnosti. Pro nezávislé soubory se vznikem DIODU objevil na mapě České republiky důležitý bod pro prezentaci i tvorbu. DIOD nemá právní subjektivitu, jeho provozovatelem je Tělocvičná jednota Sokol Jihlava. Partnerem projektu se stalo Statutární město Jihlava.

ATELIÉR (ZKUŠEBNA/Y):

  • Black box, 12 x 18 m bez pevného jeviště a hlediště, vše se staví dle požadavků konkrétního projektu z praktikáblů 1 x 2 m, nohy 20 – 100 cm.
  • Ve stropě jsou umístěné dvě obdélníkové konstrukce pro závěsnou akrobacii (pevné uchycení bodů na stropě) ve výšce 5,7 m, jedna v místě nad „kukátkem“, druhá v místě nad „arénou“.
  • Pevné promítací plátno 10 x 3,5 m, dva projektory.

UBYTOVÁNÍ:

  • Nabízíme pouze prostory k tvorbě, nikoliv ubytování.

SLUŽBY:

  • Zvýhodněné ceny ubytování v městských prostorech po domluvě, zapůjčení akrobatických šál, kruhu, hrazdy, dopadové plochy. Seznam techniky k zapůjčení na stránkách – www.diod.cz

ROK ZALOŽENÍ:

2011

Webové stránky rezidence

Scroll to Top