Kredance

Kontakty
Adresy

Hedvika Drenčeni,
hedvika@kredance.cz
+420 774 310 582

Kredance
J. Opletala 842,
České Budějovice, 37005

O MÍSTĚ:

  • Výměník1 se nachází v pásu českobudějovického sídliště Šumava. Jedná se o objekt výměníkové stanice, jehož jedna polovina stále vhání horkou vodu do radiátorů okolních panelových domů. V roce  2019 jsme funkci výměníkové stanice doplnili o kulturní prostor Výměník1, který je zároveň novým sídlem organizace Kredance. Budově se snažíme zachovat její konstrukční jednoduchost doplněním o prvky nezbytné k fungování kulturního prostoru a zachovat tak genius loci technického objektu.
  • Výměník1 je platformou pro současné, nezávislé, scénické umění v Českých Budějovicích se zaměřením na nové divadlo, fyzické divadlo, současný tanec a nový cirkus. Vedle samotných divadelních představení poskytujeme umělecké rezidence výše zmíněných žánrů, organizujeme pohybové kurzy a workshopy a další eventy jako jsou koncerty, besedy, filmové projekce, blešáky, trhy aj.

ATELIÉRY / ZKUŠEBNY:

  • Otevřený vzdušný prostor 12 × 12,5 m rozdělený do 2 podlaží (6,5 × 12 m volné plochy a 6 × 12 m se sociálním zázemím a barem/kuchyňkou) a zcela uzavřený suterénní prostor, který lze zatemnit a částečně odhlučnit.

UBYTOVÁNÍ:

  • Ubytování je možné přímo ve Výměníku v počtu do 4 osob, větší počet na domluvě.

SLUŽBY:

  • V prostoru máme vlastní zvukovou aparaturu, projektor, mikrofon a další technika je možná v případě potřeby pronajmout.

ROK ZALOŽENÍ:

2019

Webové stránky rezidence

Přejít nahoru