Kredance

Kontakty
Adresy

Hedvika Drenćeni,
hedvika@kredance.cz
+420774310582

Kredance
J. Opletala 842,
České Budějovice, 37005

O MÍSTĚ:

  • Výměník1 se nachází v pásu českobudějovického sídliště Šumava, do kterého byly už v projektu v 70. letech situovány objekty občanské vybavenosti, jako bylo náměstí s kulturním domem a obchody či mateřská a základní škola. V roce  2019 jsme funkci výměníkové stanice doplnili o kulturní prostor Výměník1, který je zároveň novým sídlem neziskové organizace Kredance. Objektu výměníku se snažíme zachovat jeho konstrukční jednoduchost doplněním o prvky nezbytné k fungování kulturního prostoru a zachovat tak genius loci technického objektu. Výměník1 je platformou pro současné, nezávislé, scénické umění v Českých Budějovicích se zaměřením na nové divadlo, fyzické divadlo, současný tanec a nový cirkus. Vedle samotných divadelních představení poskytujeme rezidenční pobyty umělcům výše zmíněných žánrů, organizujeme pohybové kurzy a workshopy a různé komunitní akce typu farmářské trhy, blešáky, koncerty, přednášky aj. Prostor poskytujeme i externím organizacím k nejrůznějším účelům jako jsou filmové projekce, festivaly, online přenosy / živé streamy, foto/video projekty, firemní konference, školení a jiné eventy. Umíme zajistit plně funkční bar a catering.

ATELIÉRY / ZKUŠEBNY:

  • Otevřený vzdušný prostor 12 × 12,5 m rozdělený do 2 podlaží (6,5 × 12 m volné plochy a 6 × 12 m se sociálním zázemím a barem/kuchyňkou) a zcela uzavřený suterénní prostor, který lze zatemnit a částečně odhlučnit.

UBYTOVÁNÍ:

  • Ubytovávání je možné přímo ve Výměníku v počtu do 4 osob, větší počet na domluvě. Rezidenti si mohou na vlastní náklady v lokalitě najít dostupné Airbnb či hotel.

SLUŽBY:

  • V prostoru máme vlastní zvuk a další technika je možná v případě potřeby pronajmout.

ROK ZALOŽENÍ:

2019

Webové stránky rezidence

Přejít nahoru