Kredance

Kontakty
Adresy

Hedvika Drenćeni,
drenceni@kredance.cz
+420774310582

Kredance
J. Opletala 842,
České Budějovice, 37005

ART-IN-RES PRO UPRCHLÍKY:

  • Možnost ubytování pro: 4 – 6 osob pohromadě v prostoru Výměník1
  • Na období: Dokud bude potřeba.
  • Podmínky: Ve spodní části prostoru Výměník1 můžeme poskytnout zázemí s postelemi, sprchovým koutem, kuchyňkou. Prostor lze využívat nejen k tvorbě, případně je možné částečně za finanční odměnu participovat na provozu Výměníku. Uděláme též vše pro to, abychom osobám pomohli sehnat brigádu. Je třeba počítat s tím, že ve vrchní části prostoru budou probíhat kurzy.
  • Další informace: Pokud by nějaký umělec*umělkyně chtěli přijet s dítětem nebo jako rodina, je to možné. Kdyby bylo třeba více osob (několik umělců*umělkyň včetně rodin) tak bychom oslovili město a zařídili pro některé bydlení i mimo Výměník. Spíš bude záležet na situaci, které se zkusíme maximálně přizpůsobit. Můžeme pro osoby z postižených oblastí dojet až k hranicím.

🟡🔵🟡🔵🟡

O MÍSTĚ:

  • Výměník1 se nachází v pásu českobudějovického sídliště Šumava, do kterého byly už v projektu v 70. letech situovány objekty občanské vybavenosti, jako bylo náměstí s kulturním domem a obchody či mateřská a základní škola. V roce  2019 jsme funkci výměníkové stanice doplnili o kulturní prostor Výměník1, který je zároveň novým sídlem neziskové organizace Kredance. Objektu výměníku se snažíme zachovat jeho konstrukční jednoduchost doplněním o prvky nezbytné k fungování kulturního prostoru a zachovat tak genius loci technického objektu. Výměník1 je platformou pro současné, nezávislé, scénické umění v Českých Budějovicích se zaměřením na nové divadlo, fyzické divadlo, současný tanec a nový cirkus. Vedle samotných divadelních představení poskytujeme rezidenční pobyty umělcům výše zmíněných žánrů, organizujeme pohybové kurzy a workshopy a různé komunitní akce typu farmářské trhy, blešáky, koncerty, přednášky aj. Prostor poskytujeme i externím organizacím k nejrůznějším účelům jako jsou filmové projekce, festivaly, online přenosy / živé streamy, foto/video projekty, firemní konference, školení a jiné eventy. Umíme zajistit plně funkční bar a catering.

ATELIÉRY / ZKUŠEBNY:

  • Otevřený vzdušný prostor 12×12,5m rozdělený do 2 podlaží (6,5x12m volné plochy a 6x12m se sociálním zázemím a barem/kuchyňkou) a zcela uzavřený suterénní prostor, který lze zatemnit a částečně odhlučnit.

UBYTOVÁNÍ:

  • Ubytování zajišťujeme v hotelu nebo přes Airbnb, a nebo je možné spát také přímo na Výměníku, pokud není soubor příliš početný (3-4 osoby).

SLUŽBY:

  • V prostoru máme vlastní zvuk a další technika je možná v případě potřeby pronajmout.

ROK ZALOŽENÍ:

2019

Webové stránky rezidence

Scroll to Top