Moving Station

Kontakty
Adresy

Eva Kraftová,
eva.kraftova@johancentrum.cz
+ 420 775 131 003

Moving Station
Koperníkova 56,
Plzeň, 30100

O MÍSTĚ:

  • Moving Station je plzeňská scéna pro současné divadlo, tanec a mezioborové umělecké experimenty. Její historie začala v roce 2000 uměleckou okupací chátrající nádražní budovy. Od té doby hostí umělce z celého světa. Po kompletní rekonstrukci budovy v roce 2015 se otevřel prostor pro podporu uměleckých rezidencí a rozvíjení nových forem dialogu umělců s diváky.
  • Páteří programu Moving Station je prezentace autorského, experimentujícího, angažovaného divadla a současného tance českých i zahraničních souborů. Produkujeme vlastní divadelní inscenace, jsme pořadateli festivalu nového divadla a performance Nastevřeno a spolupořadateli festivalů Tanec Praha a Mezinárodní festival Divadlo. Provozujeme kavárnu. Nedílnou součástí aktivit Moving Station je platforma pro projekty uměleckého vzdělávání a dramatické výchovy – Dramacentrum Johan.

ATELIÉRY / ZKUŠEBNY:

  • Divadelní sál – black box o rozměrech 20 × 10 × 6 m, s variabilní elevací a kapacitou hlediště do 120 osob, plocha jeviště při standardním rozložení sálu je 10 m šířka x 8 m hloubka, základní vybavení divadelního provozu k dispozici (rozsah jeho využití vždy konzultujeme individuálně), ve stropě sálu jsou zabudovány pevné body pro závěsnou akrobacii, výška stropu je 6 m.
  • Malý sál – prosvětlená místnost s litou podlahou o rozměrech 6, 5 × 12 × 3, 4 m, lemovaná okny z jedné strany a skleněnou stěnou z druhé strany, lze částečně zašálovat, vybavená projektorem, plátnem a zvukem.

UBYTOVÁNÍ:

  • Nabízíme ubytování v podkrovní garsoniéře přímo v Moving Station.

ROK ZALOŽENÍ:

2000/2015

Webové stránky rezidence

Přejít nahoru