Sladovna Písek

Kontakty
Adresy

Petra Mojžíšová,
petra.mojzisova@sladovna.cz
+420 775 101 885

Sladovna Písek
Velké náměstí 113,
Písek, 397 01

O MÍSTĚ:

  • Sedmipatrová budovna Sladovny se nachází přímo v centru historického města Písek. Byla založena za účelem využití potenciálu velkoryse zrekonstruované budovy písecké sladovny pro kulturní život Písku. První dvě stálé expozice byly otevřeny v roce 2009. Programový koncept „Galerie hrou“, který se ve Sladovně realizuje od roku 2013, výrazně podpořil turistický ruch ve městě.
  • Písecká Sladovna je na cestě vytváření nové formy živého kulturního centra, kde se hodnoty tvoří a zprostředkovávají návštěvníkům všech generací. Pěstujeme kvalitní profesionální kulturu – ve jménu ukotvení hodnotových systémů, etiky i společenské integrity – a zároveň dbáme na to, aby kultura byla srozumitelná široké veřejnosti. Skrze příběhy, obrazy a hru chceme propojovat tradici se současností, umění s běžným životem, město Písek se světem. Interakce a hra jsou pro nás hlavním nástrojem učení, propojováním, inspirací a sdílené radosti ze života. Sladovna chce být pro návštěvníky prostorem, kde se kultura a umění stávají opět přirozenou součástí běžného života každé rodiny.

ATELIÉRY / ZKUŠEBNY:

  • Multifunkční sál o velikosti 130m2, zvuková a světelná aparatura, projektory, baletizol a množství dalšího materiálu a techniky dle přání. V budově možno využít zázemí kuchyňky a koupelny.

UBYTOVÁNÍ:

  • Sladovna zatím ubytovací kapacity nemá, nicméně se nachází přímo v centru města, které nabízí privátní i hotelové ubytování. V případě zájmu pomůžeme zařídit.

SPECIFIKA:

  • Rezidence v centru města, kde je vše v dosahu a zároveň přímo u řeky a v docházkové blízkosti lesů. Písek leží hodinu autem či autobusem od Prahy.

ROK ZALOŽENÍ:

2020

Webové stránky rezidence

Přejít nahoru