Sladovna Písek

Kontakty
Adresy

Petra Mojžíšová,
petra.mojzisova@sladovna.cz
+420775101885

Sladovna Písek
Velké náměstí 113,
Písek, 397 01

O MÍSTĚ:

Sedmipatrová budovna Sladovny se nachází přímo v centru historického města Písek. Byla založena za účelem využití potenciálu velkoryse zrekonstruované budovy písecké sladovny pro kulturní život Písku. První dvě stálé expozice byly otevřeny v roce 2009. Programový koncept „Galerie hrou“, který se ve Sladovně realizuje od roku 2013, výrazně podpořil turistický ruch ve městě. Písecká Sladovna je na cestě vytváření nové formy živého kulturního centra, kde se hodnoty tvoří a zprostředkovávají návštěvníkům všech generací. Pěstujeme kvalitní profesionální kulturu – ve jménu ukotvení hodnotových systémů, etiky i společenské integrity – a zároveň dbáme na to, aby kultura byla srozumitelná široké veřejnosti. Skrze příběhy, obrazy a hru chceme propojovat tradici se současností, umění s běžným životem, město Písek se světem. Interakce a hra jsou pro nás hlavním nástrojem učení, propojováním, inspirací a sdílené radosti ze života. Sladovna chce být pro návštěvníky prostorem, kde se kultura a umění stávají opět přirozenou součástí běžného života každé rodiny.

ATELIÉRY / ZKUŠEBNY:

  • Multifunkční sál o velikosti 130m2, zvuková a světelná aparatura, projektory, baletizol a množství dalšího materiálu a techniky dle přání. V budově možno využít zázemí kuchyňky a koupelny.

UBYTOVÁNÍ:

  • Sladovna zatím ubytovací kapacity nemá, nicméně se nachází přímo v centru města, které nabízí privátní i hotelové ubytování. V případě zájmu pomůžeme zařídit.

SPECIFIKA:

  • Rezidence v centru města, kde je vše v dosahu a zároveň přímo u řeky a v docházkové blízkosti lesů. Písek leží hodinu autem či autobusem od Prahy.

ROK ZALOŽENÍ:

2020

Webové stránky rezidence

Přejít nahoru