Tančírna v Račím údolí

Kontakty
Adresy

Zdeněk Jurčík,
jurcikzdenek@seznam.cz
+420 739 604 925

Tančírna v Račím údolí
Račí údolí,
Javorník, 79070

O MÍSTĚ:

  • Tančírna je secesní stavba ukrývající se v lesích Račího údolí nacházející se v oblasti Rychlebských hor. Jedná se o kulturní instituci, která pořádá koncerty, vernisáže a výstavy, workshopy, přednášky, autorská čtení, divadla, rezidenční pobyty ve spolupráci s nejrůznějšími světovými umělci. Tančírna spolupracuje na přípravě a realizaci mezinárodního filmového festivalu Blacksphere a českoněmeckého site-specific festivalu „V centru/Im Zentrum“. Propojujeme Českou a Polskou uměleckou, ale i širokou veřejnost. Pro rok 2022 jsou přizváni na kulturní scéně úspěšní a oceňovaní umělci z České republiky, Polska, Slovenska, Ukrajiny, Itálie, Německa, Portugalska, Anglie, Bosny a Hercegoviny.

ATELIÉRY / ZKUŠEBNY:

  • Hlavní sál s dřevěnou podlahou nově i s možností rychlého vytopení v zimních měsících. Rozměry hlavního sálu jsou 19,8m x 7,7m, výška pod úroveň světel je 2,7m.
  • Vhodným prostorem pro rezidence je také salónek v suterénu budovy (je zde k dispozici krb, ale i ústřední topení) o rozměrech 7 x 7,2m, výška pod úroveň světel je 2,7m.

UBYTOVÁNÍ:

  • Je možno využít vilu „Tabita“ (budova naproti Tančírny) nebo Penzion Isolde, se kterými nemá Tančírna žádnou bližší vazbu, ale jsou v těsné blízkosti. Další možnost ubytování je například v Penzionu Domeček, nebo CVA v nedalekých Bernarticích, pod které Tančírna majetkově spadá.

SLUŽBY:

  • Tančírna penzi nenabízí, máme ale k dispozici malou kuchyňku v suterénu budovy vybavenou základním nádobím, nerezovým dvoudřezem, elektrickým sporákem s troubou, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí a lednicí.
  • Tančírna nedisponuje žádným vybavením k zapůjčení, ale genius loci tohoto místa na konci světa předčí všechny vymoženosti.

SPECIFIKA:

  • Tančírna je vhodná pro jakékoliv pohybové, taneční a divadelní soubory, orchestry a velká tělesa, která mohou využít sál; v salonku v suterénu budovy pak mohou probíhat rezidence malířské, hudební, spisovatelské a další…
  • Více o dění v Tančírně se dozvíte na: facebook.com/TancirnaRaciudoli.

ROK ZALOŽENÍ:

1907 / 2015 / 2021

Webové stránky rezidence

Přejít nahoru