SYMPOSIUM DANCETOPIA

Milí příznivci umění, s radostí vás zveme na první ročník Symposia Dancetopia, které se bude konat 24. – 26. května v Praze. Domácí i mezinárodní experti*ky a umělci*kyně vám přinesou novou inspiraci, přístupy a bude to i o vás. O co přesně jde?

SYMPOSIUM DANCETOPIA

Toto symposium představuje nově vzniklou vzdělávací platformu určenou profesionálům z oblasti tance, performance a divadelního umění. Naším cílem je zkoumat a diskutovat současnou taneční tvorbu.Termín „topia“ v názvu naznačuje, že toto symposium má za cíl vytvořit „místo“, kde se setkávají odborníci, odbornice, umělečtí profesionálky a profesionálky, tanečníci a tanečnice a veřejnost, aby spolu komunikovali, vyměňovali si informace a studovali. Je to místo pro imaginaci tance, vizualizaci, snění a kladení otázek překračující hranice utopie či dystopie.

📅 V pátek 24. května v Přístavu 18600 organizátoři*rky spustí registraci a symposium zahájí umělkyně Tina Hrevušová společnou performativní večeří.

📅 V sobotu 25. května dopoledne začne hlavní program v Paláci Akropolis workshopem se zahraniční expertkou Anne Juren. Na ten naváže odpolední panelová diskuze s Anne, uměnovědkyněmi a kurátory*kami Dancetopie. Program vyvrcholí večerními představeními umělců*kyň vybraných na základě otevřené výzvy.

📅 V neděli 26. května se potkáme v klubu Fuchs 2. Dopolední workshop povede Maria F. Scaroni, na který opět naváže odpolední diskuze s Marií a kolektivem Dancetopie. Program uzavřou stejně jako v sobotu večerní představení a poté otevřou taneční parket DJs FRXXDOM queer clubnights.

Detailní program naleznete zde a na GoOutu.

Budeme se zabývat tématy jako Fantazie & Realita nebo Důvěra & Sounáležitost, přičemž prozkoumáme, jak současný tanec může sloužit jako prostředek pro hlubší porozumění a spojení mezi uměním a společností.

Událost proběhne v češtině a angličtině.

Dancetopie představuje unikátní vzdělávací platformu určenou profesionálům*kám z oblasti tance, performance a divadelního umění. Budete u toho také? Přihlašte se zde.


🌟 Za nově vznikající vzdělávací platformou Dancetopia a prvním ročníkem Symposia Dancetopia stojí zapálený a oddaný mezinárodní tým. Choreografka a performerka Alica Minar, poetka a kulturní manažerka Katarína Bakošová, umělkyně a performerka z Brooklynu Neva Guido, tanečník, performer, choreograf a taneční vědec Eduard Adam Orszulik, choreografka, pedagožka a tanečnice z Berlína Breeanne Saxton, uměnovědkyně Hana Polanská a Barbora Etlíková, choreografka, tanečnice, lektorka a výzkumnice Anne Juren původem z Francie, žijící ve Vídni a taneční umělkyně a facilitátorka Maria F. Scaroni původem z Itálie, žijící v Berlíně.Přejít nahoru