Y: HARBOUR OF SORROW ⎯⎯⎯⎯ ☾OPEN CALL☽

Deadline: 17/05/2022 - 19/06/2022

Svět je v permanentní krizi, slyšíme ze všech stran. Krize ekologická, epidemiologická, humanitární, potravinová, uprchlická, krize rodiny, krize majetku, krize bydlení, krize identity, krize krize krize krize. Jak se v těchto temných vodách orientovat a neztroskotat?

Každý z nás potřebuje někdy někde spočinout, potřebuje pohladit, pochovat, uklidnit, utěšit. Divadlo X10 se v listopadu stane přístavem, kde všechny emoce, které máme tendenci upozaďovat a odsouvat – stesk, strach, smutek, zlost, nebo agrese, či nejistota dostanou možnost na chvíli zakotvit a spočinout. Dovolme si skučet, úpět, plakat, prožívat emoce, sdílet
spolu své nejtajnější strachy a soužení.

■ / OPEN CALL /■

Pro Y: Harbour of Sorrow hledáme takové umělecké příspěvky, které se nebojí své vlastní subjektivity; takové, které (z jakýchkoli důvodů) opouštějí pole racionálních, estetizovaných a konceptualizovaných takzvaně objektivních rovin. Zajímají nás důvody těchto úniků, stejně tak jako se rádi necháme unést bez nutnosti cokoli dále vysvětlovat. Zajímají nás práce terapeutického charakteru, akty individuální i kolektivní rezistence, individuální výkřiky, sdílení strategií odolnosti. Hledáme takové praxe/práce, které pracují s časem i prostorem, využívají chaosu, smutku, melancholie a nepochopení, vidí jejich funkci i estetiku a staví z nich (klidně jen dočasné) přístavy naděje.

■ podrobné informace, podmínky výzvy a přihlašovací formulář zde: https://forms.gle/raautZ2YkNvbMaww9

■ v případě, že vám z jakýchkoliv důvodů nevyhovuje přihlášení skrze formulář, kontaktujte kurátory pro individuální přístup

■ / HARMONOGRAM / ■

Deadline výzvy / 19. 06.
Výsledky výzvy /17. 07.
Instalace / 19. + 20. 11.
Event / 21. 11.

Kurátoři: Anna Chrtková & Petr Dlouhý
Grafika: Kristýna Žáčková
Produkce: Zuzana Rambousková
Producent: Divadlo X10
Kontakt: Yevents@divadlox10.cz

Y events je sérií událostí, která operuje na okrajích divadla a hledá místa, kde se divadlo slévá s výtvarným uměním, s uměním performance, hudbou a teorií.

www.divadlox10.cz/cs/y-events

www.instagram.com/y_event_series

ZDROJ: DIVADLOX10

Přejít nahoru