Studio ALTA

Kontakty
Adresy

Lucia Kašiarová,
kasiarova@altart.cz
+420 739 615 148

Studio ALTA
Libeňský pivovar, U Českých loděnic 4,
Praha 8 – Libeň, 18000

O MÍSTĚ:

  • Studio ALTA v Invalidovně je nejen kulturní centrum a tvůrčí hub, ale i komunitní centrum a platforma pro setkávání, vzájemnou inspiraci a spolupráci umělců, aktivistů a nejrůznějších sociálních skupin i jednotlivců. Zdejší prostor poskytuje bohaté možnosti kulturního a společenského vyžití, ateliéry a zkušebny pro umělce, ale i kavárnu či komunitní zahrádku. S důrazem na principy trvalé udržitelnosti se se svými partnery snažíme otevřít tuto vzácnou barokní budovu co nejširší veřejnosti. Prostory Studia ALTA slouží jednotlivcům a organizacím působícím v oblasti umění a kultury, vzdělávání, urbanismu, v sociální oblasti či v oblasti ochrany životního prostředí.
  • Pro vaše projekty jsou zde k dispozici zkušebny, ateliéry, komunitní prostory, prostory pro prezentace uměleckých děl a performance, konferenční prostory a zahrada.

ATELIÉRY / ZKUŠEBNY:

  • ALTA room: Sál pro performativní umění s technickým vybavením. Divadelní, taneční a multižánrové prezentace Workshopy, zkoušení, rezidence. TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Světelná, zvuková a projekční technika Podlaha pokrytá baletizolem. Elevace – hlediště s kapacitou 50 lidí. Možnost zatemnění.
  • HALF room: Divadelní a taneční zkušebna pro nastudování projektů. Umělecký výzkum a work in progress prezentace. Dlouhodobé zkoušení. Eventy různého druhu. Workshopy a vzdělávací akce. TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Sál s maximální kapacitou 30 lidí. K dispozici je zvuková a po domluvě i světelná technika. Parketová podlaha s možností pokrytí baletizolem. Denní světlo.
  • LOĎ: Menší profesní setkání. Může sloužit i jako zasedačka, klubovna, anebo zkušebna pro menší projekty. Koncerty a další eventy. TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Sál s maximální kapacitou 30 lidí. Denní světlo. Bez technického vybavení. K dispozici jsou po domluvě stoly a židle.
  • EVENT room: Konference, prezentace, projekce, semináře, oborová setkání. Lze využít i jako netradiční výstavní prostor. TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Variabilní sál s patrem, možnost zázemí. Technické vybavení po domluvě: zvuková a projekční technika, mikrofony. Maximální kapacita 70 lidí (při využití přízemí i patra).
  • ALTA OBÝVÁK (LIVING room): Komunitní akce, akce pro děti a akce neziskovek. Dílny a workshopy. Networkingy a oborová setkaní. Promítání filmů, diskuse. TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Sál s maximální kapacitou 30 lidí. Technické vybavení dle domluvy.
  • MOVING room: Cvičební sál pro tréninkové a vzdělávací aktivity. Jednorázové i pravidelné pronájmy. Po domluvě jsou možné i dlouhodobé pronájmy. Komunitní akce a pronájmy pro veřejnost. TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Sál s kapacitou 15 lidí.
  • ALTA galerie: Cvičení, tréninky a vzdělávací aktivity, galerie pro pořádání výstav. TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Zkušebna s maximální kapacitou 50 lidí, dřevěná podlaha pokrytá baletizolem, denní světlo s možností zatemnění, malý zvukový systém a další technika je k dispozici po domluvě.

UBYTOVÁNÍ:

  • Neposkytujeme.

ROK ZALOŽENÍ:

2020

 

Webové stránky rezidence

Přejít nahoru